KalendarzŚwiatowy Dzień Książki i Praw autorskich w 3a

23 kwietnia, podczas lekcji on-line obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Każdy z nas, na ten dzień przygotował i przedstawił prezentację swojej ulubionej książki. Poznaliśmy historię papieru, powstawania książki, druku oraz zawody osób pracujących w drukarniach. Dowiedzieliśmy się, że w 2016 roku Wrocław został Światową Stolicą Książki.

Często odwiedzamy naszą szkolną bibliotekę i jesteśmy z niej bardzo dumni. Posiada ona ogromny księgozbiór, każdy znajdzie w niej interesującą pozycję dla siebie.

Nasze zajęcia zakończyły się śpiewaniem piosenki pt. „ Lubimy czytać książki” oraz wykonaniem własnej MINI KSIĄŻECZKI.

KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK DOBIERA.”

Monteskiusz

Klasa 3a

KalendarzDzień Ziemi 2021

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Mimo trudnej sytuacji, uczniowie naszej szkoły postanowili dołożyć starań, aby i w tym roku uczcić ten dzień. Klasy czwarte, piąte i szóste posadziły kwiaty, zioła, sadzonki drzew, natomiast klasy siódme i ósme zaprezentowały swój wkład w ochronę planety. Każdy mógł podzielić się realizowanym przez siebie działaniem proekologicznym. Mimo, że jesteśmy razem tylko wirtualnie, w Dniu Ziemi wszyscy oddaliśmy się refleksji nad kondycją naszej planety oraz nad naszym wpływem na środowisko. Razem możemy dokonać pozytywnych zmian.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Kartka z kalendarza- 22 kwietnia”. Spośród kilkunastu prac jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem Zuzannę Szubert z klasy 7d, II miejsce zdobył Adam Ludwik z klasy 8c, a III miejsce zdobyła Kiara Paluszkiewicz z klasy 4 b. Wyróżnienie otrzymali: Kosma Grzesik z klasy 7a i Alicja Kuczyńska z klasy 8b. Gratulujemy!

Anna Krupa

Iwona Pawlaczyk - Korek

KalendarzŻegnamy pana Andrzeja Bryłę

KalendarzWirtualna wycieczka 3a do fabryki czekolady firmy Wedel

12 kwietnia, w Dniu Czekolady wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do fabryki czekolady WEDEL.

Poznaliśmy etapy produkcji brązowej słodkości oraz osoby pracujące przy jej wytwarzaniu. To była „smaczna wycieczka”. Podczas lekcji poznaliśmy historię czekolady, obejrzeliśmy film o kakaowcu, rozwiązywaliśmy czekoladowe zadania tekstowe i tańczyliśmy do piosenki pt.: „Chocolate choco choco”.
Pod koniec zajęć, jako mistrzowie czekolady, każdy z nas przygotował z plasteliny własną czekoladkę.
Lekcje on-line w tym dniu były słodkie i czekoladowe.

Klasa 3a