KalendarzSamorząd informacje

List Rzecznika Praw Dziecka

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

W dniu 22 października 2018r miało miejsce ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły - zaprzysiężenie Małego Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość miała miejsce w sali 24, gdzie zebrali się przedstawiciele wszystkich klas - trójki klasowe oraz Dyrekcja Szkoły. Wybrani przez uczniów Szkoły w wyborach przedstawiciele uroczyście ślubowali, że będą robić wszystko co, w ich mocy, by zmieniać szkołę na lepszą. Pani Dyrektor serdecznie im pogratulowała. Uroczystość zaprzysiężenia była udana. Miejmy nadzieję, że Samorząd Uczniowski zrobi wszystko, aby czas w szkole łączył ze sobą przyjemne z pożytecznym.

W skład Małego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący – Radek Ulanowski kl. 2b

Zastępca –  Lena Kotas kl. 3a

Sekretarz- Zofia Soida kl. 2c

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący – Olga Meyer kl.8a

Zastępca – Jakub Locher kl. 7a

Sekretarz-  Kaja Janiurek kl. 8b

Dzień Edukacji Narodowej

W zeszłym tygodniu w poniedziałek 15 października uczniowie naszej szkoły  z pomocą p. Aleksandry Wicher i p. Natalii Pisarek zorganizowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jako że dzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, chcieliśmy podziękować naszym Nauczycielom. W szkole muzycznej odbyła się uroczysta gala wręczenia Szkolnych Statuetek. Uroczystość miała bardzo nietypowy charakter. Mimo, że wszyscy byli w odświętnych strojach, całość została przeprowadzona z humorem, nie obyło się bez żartów i uśmiechów zarówno ze strony widowni jak i prowadzących.Uczniowie naszej szkoły głosowali na najlepszych w 9 kategoriach. Nagrodzeni zostali:

Kategoria:
1.Debiut roku- Pani Monika Kierepko
2. Mistrz długopisu- Pani Ilona Trzeciak
3. Uśmiech roku- Pan Maciej Biernacki
4. Pracowitość roku- Pani Maria Kuś
5. Społecznik roku- Pani Katarzyna Chruszcz
6. Elegant roku- Pani Ewa Jarczewska
7. Tekst roku- Pani Ewa Kondera
8. Przyszłość szkoły- Pani Ewa Manowska
9. Supernauczyciel roku 2018- Pani Aleksandra Wicher
Dodatkową niespodzianką okazał się film przygotowany przez wszystkie klasy z życzeniami dla naszych Pedagogów. Oczywiście wszystko utrzymane zostało w tajemnicy, więc Nauczyciele byli pozytywnie zaskoczeni.

Opracowała: Olga Meyer

Dzień Chłopaka

1 października obchodziliśmy szkolny dzień chłopca. Z tej okazji osoby, które nosiły wąsy, były niepytane. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a wąsy przez nas przygotowane, pokazały nam, że kreatywność to nasza mocna strona ;-)

Natalia Pisarek

Sprzątanie  świata

Nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątanie świata - Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World". W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Sprzątanie świata - Polska było dla nas wspólną lekcją poszanowania środowiska. W piątek 21.09.  posprzątaliśmy okolice naszej szkoły. W ciągu roku szkolnego będziemy prowadzićtanie  działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, ich selektywną zbiórkę i recykling.

Natalia Pisarek

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

W skład Małego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Radek Ulanowski - przewodniczący
Lena Kotas - z-ca przewodniczącego
Zofia Soida - sekretarz

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Olga Meyer - przewodnicząca
Jakub Locher - z-ca przewodniczącej