KalendarzSamorząd informacje

__________________________________________ROK 2020/2021

W dniach 23 - 27 listopada obchodziliśmy Tydzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szereg inicjatyw. Codziennie na swoim fanpagu publikował różne aktywności min. samodzielnie wykonany filmik tłumaczący genezę Dnia Życzliwości, kreskówkę dot. życzliwych zachowań oraz test sprawdzający czy jesteśmy życzliwymi osobami. Dodatkowo ostatniego dnia zaangażował uczniów szkoły w dzień koloru żółtego. Wszystkie działania można zobaczyć na FB Samorządu Uczniowskiego pod adresem: https://www.facebook.com/Samorz%C4%85d-Uczniowski-SP1-w-Chorzowie-106348077912227

_________________________________

W dniu 4 listopada odbyło się uroczyste Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Zaprzysiężenie pierwszy raz w historii szkoły miało charakter online. Wybrani uczniowie złożyli uroczyście przysięgę, w której obiecali zaangażowanie w życie szkoły. Następnie został omówiony i zatwierdzony plan pracy Samorządu Uczniowskiego.

Przewodnicząca Szkoły - Emilia Bara

Z-ca Przewodniczącej Szkoły - Małgorzata Cichy

Sekretarz - Natalia Czyż

Łącznicy między klasami 1-3 a 4-8 - Katarzyna Blachnik, Piotr Czaja

Redakcja FB - Aleksandra Hałat

_________________________________

W dniu 12 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 9 kandydatów uczniowie wybierali swoich przedstawicieli. Po zliczeniu głosów wyniki wyborów są następujące:

Emilia Bara 375 głosów

Małgorzata Cichy 141 głosów

Natalia Czyż 140 głosów

Katarzyna Blachnik 136 głosów

Piotr Czaja 135 głosów

Mateusz Witas 133 głosy

Piotr Stojowski 120 głosów

Liliana Jaskóła 107 głosów

Patryk Roskosz - 89 głosów

______________________________________________Archiwum

List Rzecznika Praw Dziecka

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

W dniu 22 października 2018r miało miejsce ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły - zaprzysiężenie Małego Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość miała miejsce w sali 24, gdzie zebrali się przedstawiciele wszystkich klas - trójki klasowe oraz Dyrekcja Szkoły. Wybrani przez uczniów Szkoły w wyborach przedstawiciele uroczyście ślubowali, że będą robić wszystko co, w ich mocy, by zmieniać szkołę na lepszą. Pani Dyrektor serdecznie im pogratulowała. Uroczystość zaprzysiężenia była udana. Miejmy nadzieję, że Samorząd Uczniowski zrobi wszystko, aby czas w szkole łączył ze sobą przyjemne z pożytecznym.

W skład Małego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący – Radek Ulanowski kl. 2b

Zastępca –  Lena Kotas kl. 3a

Sekretarz- Zofia Soida kl. 2c

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodniczący – Olga Meyer kl.8a

Zastępca – Jakub Locher kl. 7a

Sekretarz-  Kaja Janiurek kl. 8b

Dzień Edukacji Narodowej

W zeszłym tygodniu w poniedziałek 15 października uczniowie naszej szkoły  z pomocą p. Aleksandry Wicher i p. Natalii Pisarek zorganizowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jako że dzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, chcieliśmy podziękować naszym Nauczycielom. W szkole muzycznej odbyła się uroczysta gala wręczenia Szkolnych Statuetek. Uroczystość miała bardzo nietypowy charakter. Mimo, że wszyscy byli w odświętnych strojach, całość została przeprowadzona z humorem, nie obyło się bez żartów i uśmiechów zarówno ze strony widowni jak i prowadzących.Uczniowie naszej szkoły głosowali na najlepszych w 9 kategoriach. Nagrodzeni zostali:

Kategoria:
1.Debiut roku- Pani Monika Kierepko
2. Mistrz długopisu- Pani Ilona Trzeciak
3. Uśmiech roku- Pan Maciej Biernacki
4. Pracowitość roku- Pani Maria Kuś
5. Społecznik roku- Pani Katarzyna Chruszcz
6. Elegant roku- Pani Ewa Jarczewska
7. Tekst roku- Pani Ewa Kondera
8. Przyszłość szkoły- Pani Ewa Manowska
9. Supernauczyciel roku 2018- Pani Aleksandra Wicher
Dodatkową niespodzianką okazał się film przygotowany przez wszystkie klasy z życzeniami dla naszych Pedagogów. Oczywiście wszystko utrzymane zostało w tajemnicy, więc Nauczyciele byli pozytywnie zaskoczeni.

Opracowała: Olga Meyer

Dzień Chłopaka

1 października obchodziliśmy szkolny dzień chłopca. Z tej okazji osoby, które nosiły wąsy, były niepytane. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a wąsy przez nas przygotowane, pokazały nam, że kreatywność to nasza mocna strona ;-)

Natalia Pisarek

Sprzątanie  świata

Nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątanie świata - Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World". W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Sprzątanie świata - Polska było dla nas wspólną lekcją poszanowania środowiska. W piątek 21.09.  posprzątaliśmy okolice naszej szkoły. W ciągu roku szkolnego będziemy prowadzićtanie  działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, ich selektywną zbiórkę i recykling.

Natalia Pisarek

Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

W skład Małego Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Radek Ulanowski - przewodniczący
Lena Kotas - z-ca przewodniczącego
Zofia Soida - sekretarz

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Olga Meyer - przewodnicząca
Jakub Locher - z-ca przewodniczącej