KalendarzProjekty eTwinning

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Rok 2019/2020

____________________________________

 

Mimo zamknięcia szkół nadal bierzemy udział w projektach eTwinning.

W marcu i kwietniu celem naszej pracy było zrozumienie uczuć, rozwinięcie empatii oraz nauka radzenia sobie ze złością i dokuczaniem. Część naszej pracy oraz działań ze szkół z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Grecji została zaprezentowana w kolejnej książeczce on line pt. Stop bullying.

 

https://joom.ag/OELC

 

Uczniowie klas drugich brały udział również w lekcji online z dziećmi z Turcji (Antalya), podczas których przedstawialiśmy się nowym uczniom i graliśmy w kalambury.

W ramach wymiany listów, na platformie Twinspace, zamieściliśmy listy do kolegów i koleżanek z krajów partnerskich. Dzieci ze starszych klas wymieniły się również adresami e-mail, aby mogły korespondować z wybraną osobą. W bieżącym miesiącu pracujemy nad radzeniem sobie w sytuacji pandemii oraz będziemy tworzyli Drzewo Życzliwości.

Nasza szkoła uzyskała również w marcu Odznakę Szkoły e Twinning.

 

 

_________________________________________

 

15 lat programu eTwinning

 

https://www.youtube.com/watch?v=gqhf6NPHiQQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2dbCbcOgaS_bbZkPu8OrSmNCioxGsGEjLZYh1WRPtjo8z_lxsuFmJqV24

______________________________________

Celem naszej pracy w grudniu i w styczniu był temat „Jak być dobrym przyjacielem”. W listach do szkół partnerskich opisywaliśmy swojego przyjaciela, nagrywaliśmy filmy oraz uczyliśmy się o tym, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel.

Uczniowie klasy 1a oraz klas drugich brały udział również w lekcjach online z dziećmi z dwóch szkół z Hiszpanii (Thessaloniki oraz Gran Canaria) oraz z Turcji (Antalya), podczas których wykonywaliśmy ćwiczenia i zabawy związane świętami Bożego Narodzenia oraz przedstawialiśmy się nowym uczniom.

W ramach wymiany wysłaliśmy kartki świąteczne i listy, w których opisywaliśmy swoje postanowienia noworoczne do szkół z Turcji, Hiszpanii, Grecji oraz Północnej Macedonii. My również otrzymaliśmy z tych krajów listy i kartki. Relacja z pracy z ostatnich dwóch miesięcy znajduje się w gazetce online pod tytułem „How to be a good friend” pod linkiem:

 

https://joom.ag/teme

______________________________________

Klasy drugie i trzecie na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego biorą udział w projekcie e Twinning „From shy to shine”.

W październiku i listopadzie celem naszej pracy było wzmacnianie poczucia własnej wartości, pokazanie ich mocnych stron i talentów. Wraz ze szkołami partnerskimi projektu wykonywaliśmy ćwiczenia językowe, prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki oraz dzieliliśmy się doświadczeniami , w jaki sposób rozwijać wiarę w siebie. Uczniowie klas drugich brały udział w lekcjach online z dziećmi z Hiszpanii, podczas których wykonywaliśmy ćwiczenia i zabawy związane z Halloween. Uczniowie klasy 2a mieli lekcję online z rówieśnikami z Grecji, podczas której opowiadały o swoich zainteresowaniach i mocnych stronach. Natomiast dzieci z klasy 1 a miały możliwość porozmawiać z uczniami z Hiszpanii. Dzieci przedstawiły się oraz zaśpiewały piosenkę.

 

Relacja z pracy z ostatnich dwóch miesięcy znajduje się  w gazetce online pod tytułem „Believe in yourself” pod linkiem:  

 

 https://joom.ag/uPEe

 

Anna Ciba

______________________________________

Projekty e-Twinning w roku szkolnym 2019/20

 

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich będą brali udział w nowych projektach:

Projekt w ramach projektu europejskiego e Twinning- współpraca z Włochami i Turcją podczas realizacji zajęć kółka dla klas pierwszych:

Multisensory English-Multisensoryczna nauka języka angielskiego.

Multisensoryczne (wielozmysłowe, polisensoryczne lub wielokanałowe) uczenie się pozwala angażować więcej niż jeden kanał sensoryczny w celu przetworzenia informacji nabywanych podczas nauki. Dzieci wykazują szczególną potrzebę eksplorowania otoczenia nie tylko za pomocą wzroku i słuchu, ale przede wszystkim dotyku, a nawet węchu i smaku.
Nauczanie przebiegające wielozmysłowo rozwija umiejętności: samodzielnego uczenia się, pracy w zespole, przezwyciężania trudności, planowania i organizowania pracy własnej bądź grupowej sprzyja lepszemu poznawaniu siebie, budowaniu więzi w grupie oraz jest przyjazne dla dzieci, które wykazują specyficzne trudności w uczeniu się.

Treści  z podręcznika języka angielskiego będą realizowane  z zastosowaniem technik multisensorycznych podczas zajęć kółka. Podczas zajęć będziemy współpracowali z innymi szkołami europejskimi, co zostanie zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

 

Projekt dla klas drugich i trzecich-„From shy to shine”-współpraca ze szkołami z Włoch,Grecji,Hiszpanii i Turcji.

Planowane zajęcia dotyczą rozwijania umiejętności komunikacji, asertywności, współpracy w grupie, radzenia sobie ze stresem oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Umiejętności te są niezbędne, aby prawidłowo rozwijać się i brać aktywnie udział w życiu szkolnym i pozaszkolnym. Dzieci będą wzmacniały słownictwo poznawane na lekcjach oraz je rozszerzały, prezentowały swoje umiejętności językowe podczas lekcji online, wymieniały się kartkami z uczniami z innych krajów oraz brały udział w międzynarodowym pokazie talentów.

 

W ubiegłym roku projekt „Write ,share and have fun” uzyskał Krajową Odznakę Jakości, za co dziękujemy.

 

Rok 2018/2019

Europejska Gazetka Szkolna Online - 6 część

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji  stworzyli szósty numer Europejskiej Gazetki Szkolnej Online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:

 

https://view.joomag.com/food-in-our-countries/0908164001559842546

 

Dowiecie się z niej min. jak przyrządzić prawdziwą grecką sałatkę,

souvlaki oraz pizzę. W krótkich prezentacjach uczniowie pokażą co potrafią gotować.

To ostatnia gazetka w tegorocznym projecie. Niedługo będziemy ubiegać się o Odznakę Jakości dla projektu. Trzymajcie kciuki.

Mamy nadzieję, że kontynuacją naszej wspaniałej współpracy będzie kolejny projekt Erasmus plus tym razem w Hiszpanii i Grecji.

 

______________________

Europejska Gazetka Szkolna Online -  5 część

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Turcji stworzyli piąty numer Europejskiej Gazetki Szkolnej Online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:

 

https://joom.ag/PeGa

 

Dowiecie się z niej wiele ciekawych informacji dotyczących zwyczajów wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły otrzymali również z tej okazji kartki wielkanocne z Grecji, Hiszpanii oraz Włoch.

_____________________________

 

Europejska Gazetka Szkolna Online -  4 część

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Turcji stworzyli czwarty numer Europejskiej Gazetki Szkolnej Online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:

 

https://joom.ag/npsa

 

Dowiecie się z niej wiele ciekawych informacji dotyczących pór roku w naszych krajach i wydarzeniach z nimi związanych.

 

_____________________________

 

Europejska Gazetka Szkolna Online -  3 część

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Turcji stworzyli kolejny numer europejskiej gazetki szkolnej online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:
 

https://joom.ag/NIAa
 

Zamieściliśmy w niej wiele ciekawych informacji i wspomnień o Świętach Bożego Narodzenia oraz noworocznych postanowieniach.

 

 

Projekty eTwinning w naszej szkole

Uczniowie klas szóstych z naszej szkoły biorą udział w kilku projektach europejskich.

W projekcie “Write, share and have fun” pracujemy nad wspólną gazetką szkolną oraz wymieniamy się informacjami o naszych krajach i szkole.

„School year around Europe”, to projekt w którym poznajemy różnice oraz podobieństwa w naszych szkołach, a także wymieniamy się kartkami i bierzemy udział w lekcjach online. W styczniu uczniowie klasy 6b uczestniczyli w takiej lekcji z uczniami z Francji. Tematem naszej lekcji były wspomnienia Świąt Bożego Narodzenia. Opowiadaliśmy o tym, jak spędzaliśmy święta oraz rozwiązywaliśmy zadania w grupach na czas.

 

 

W ramach innego projektu „Pen Friend” uczniowie klasy 6b oraz 6e wymienili się listami oraz kartkami świątecznymi z dziećmi ze Słowenii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Grecji i Włoch. Od uczniów ze Słowenii dzieci otrzymały bransoletki. Dla swoich kolegów nasi uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane breloczki.

 

 

Anna Ciba

 

_____________________________

 

Europejska Gazetka Szkolna Online -  2 część

 

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Turcji stworzyli drugi numer europejskiej gazetki szkolnej online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:

https://joom.ag/MF4a

Dowiecie się z niej wiele ciekawych informacji dotyczących ulubionych gier i zabaw uczniów z krajów europejskich. Może spróbujecie zagrać w jedną z nich i zostanie ona waszą kolejną ulubioną zabawą.

 

Anna Ciba

 

_____________________________

Europejska Gazetka Szkolna Online -  1 część

 

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Turcji stworzyli pierwszy numer Europejskiej Gazetki Szkolnej Online.

Możecie ją znaleźć pod linkiem:

https://joom.ag/op3a

Dowiecie się z niej wiele ciekawych informacji dotyczących krajów oraz uczniów z innych szkół. W następnym numerze zamieścimy informacje na temat naszych ulubionych gier i zabaw.

W kolejnym projekcie pt. „Pen Friends” uczniowie klasy 6b otrzymali listy od rówieśników ze Słowenii. Czekamy jeszcze na listy z Hiszpanii. Mamy nadzieję, że dzięki takim wymianom, uczniowie nawiążą nowe przyjaźnie.

 

_______________________________

 

W październiku nasza szkoła bierze udział w projekcie e Twinning Quizzes on Cultural Heritage. Dzięki quizom przygotowanym przez uczniów z innych krajów, możemy dowiedzieć się więcej na temat naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w quizach (linki oraz kod quizu znajdziecie w tabelce). Sprawdźcie swoją wiedzę na temat Litwy, Hiszpanii, Francji i Serbii. My również dla uczniów z innych krajów przygotowaliśmy quiz o Polsce. Po wpisaniu kodu gry, do swojego imienia dodajcie litery PL. W ten sposób przypisujemy uczniów do danego kraju.

Powodzenia !

Współpracujemy z: