TrofeumKonkursy w roku szkolnym 2019/2020

Konkursy w klasach I - III

 

 

Nazwa /zasięg konkursu/

Termin

Odpowiedzialni

 

Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego Mały OKR

 

 

Luty /marzec 2020

 

M. Szatko

A. Jargieło

 

Szkolny konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”

 

 

Kwiecień /maj 2020

 

M. Szatko

A. Jargieło

 

Powiatowy Konkurs dla Przedszkoli „Dzieciaki na szóstkę”

 

Marzec 2020

 

A. Mika

I. Trzeciak

 

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

 

 

Kwiecień /maj 2020

 

I. Trzeciak
A. Jargieło

 

 

Powiatowy Konkurs Matematyczno – Informatyczny dla klas III

 

Marzec/kwiecień 2020

 

A Wicher

 

 

Szkolny konkurs matematyczny dla klas III  „Od Ali i Asa do Pitagorasa”

 

 

Luty 2020

 

T. Ginalska

K. Ogermann

 

 

 

Konkursy w klasach IV – VIII

 

 Humanistyczne

 

Nazwa /zasięg konkursu/

Termin

Odpowiedzialni

Projekty realizowane w bibliotece

- Szkolna Liga Czytelnicza

 

- Potyczki Biblioteczne

 

- Narodowe Czytanie

 

cały rok

 

 

cały rok

 

 

 

wrzesień

 

Małgorzata Szatko

Klaudia Grudniok

 

Małgorzata Szatko

Monika Kierepko

 

 

Małgorzata Szatko

Monika Kierepko

Eliminacje do zewnętrznych konkursów recytatorskich – Mały OKR, Miłość niejedno ma imię, Niektórzy lubią poezję

według terminów zewnętrznych

Ewa Serwatka

 

Klaudia Grudniok

Monika Kierepko

Katarzyna Olma

Ewa Manowska

 

Eliminacje do zewnętrznych konkursów ortograficznych, językowych – Corrida ortograficzna, Byki i byczki

według terminów zewnętrznych

Klaudia Grudniok

Ewa Serwatka

 

Monika Kierepko

 

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

- język polski

 

 

- historia

 

listopad (1. etap)

 

 

 

 

listopad (1. etap)

Ewa Serwatka

 

Klaudia Grudniok

Monika Kierepko

Katarzyna Olma

 

Danuta Popenda

Janina Janik

Konkursy ogólnopolskie Panda,  Olimpus

II. sem.

Monika Kierepko

 

Klaudia Grudniok

Katarzyna Olma

Ewa Manowska

Ewa Serwatka

 

Konkurs poetyckiJesienna chryzantema dla klas 7-8

 

 

 

 

październik/listopad

Monika Kierepko

 

Klaudia Grudniok

Katarzyna Olma

Ewa Serwatka

 

Konkursy historyczno-artystyczne

- Słynni Ślązacy

- Historia i sztuka

1. i 2. sem.

Danuta Popenda

 

Konkurs muzyczny Solo i duecie MDK

 

według terminów MDK

Ewa Jarczewska

 

Konkursy plastyczne

Eliminacje do konkursów zewnętrznych:

- Moja niepodległa Polska

- Nieść radość wszystkim wokół

- Mój teatr

- Narodowe barwy w mieście

 

 

 

listopad

 

grudzień

 

marzec

 

kwiecień

Ewa Kondera

 

 

 

Matematyczno – przyrodnicze

 

Nazwa /zasięg konkursu/

Termin

Odpowiedzialni

Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

 

Wrzesień 2019

 

 

Anna Golec

 

Tydzień Tabliczki Mnożenia

30.09 - 4.10

Anna Gole

 

Miejski Konkurs „ Z matematyką w XXIw.”

październik

 

Aleksandra Zamora

 

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

- matematyka

- biologia

- geografia

- chemia

- fizyka

listopad (1. etap)

 

 

 

Aleksandra Zamora

 

Maria Kuś

 

Iwona Morawiecka – Zacharz

Zuzanna Kośmider

 

Anna Październiok

Międzynarodowe Zawody Matematyczno – Fizyczne „Nabój”

grudzień 2019

Aleksandra Zamora

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

marzec 2020

Lucyna Soida

 

 

Mistrzostwa Polski w Grach Logicznych i Matematycznych

 

marzec – maj 2020

Aleksandra Zamora

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko”-

marzec 2020

Anna Październiok    

Regionalny Konkurs Drużynowy z Chemii „Duety Chemiczne”

marzec 2020

Zuzanna Kośmider

 

Konkurs „Eksperyment Łańcuchowy”

marzec – czerwiec 2020

Anna Październiok

Ogólnopolski Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

 

kwiecień 2020

Agnieszka Bernal

Miejski Konkurs Grafiki Komputerowej „Millenium”

maj 2020

Aleksandra Wicher

 

 

 

Językowe

 

Nazwa /zasięg konkursu/

Termin

Odpowiedzialni

Szkolny konkurs z języka angielskiego

październik 2019

Anna Ciba, Monika Bargiel – kl.2-3

Barbara Salwerowicz – kl.4-6

Natalia Pisarek / Zuzanna Kośmider – kl.7-8

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

listopad 2019

Katarzyna Chruszcz

Olimpiada Bytomska

styczeń 2020

Katarzyna Chruszcz

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

luty - marzec 2020

Katarzyna Chruszcz

Miejski konkurs z języka angielskiego SP12

kwiecień 2020

Katarzyna Chruszcz

Memory Master

kwiecień 2020

Anna Ciba

Regionalny konkurs piosenki anglojęzycznej

kwiecień - maj 2020

Monika Bargiel

 

Religijne

 

 

Nazwa /zasięg konkursu/

Termin

Odpowiedzialni

Rejonowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Jana klasy IV-VI

 

październik - listopad 2019

katecheci

Rejonowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii wg św. Jana klasy VII-VIII

październik - listopad 2019

Kamil Syc

Konkurs „Mój ulubiony święty” klasy I-VIII

październik 2019

katecheci

 Wewnątrzszkolny konkurs „W obliczu cierpienia - Księga Hioba” -

luty - marzec 2020

katecheci

Konkurs o św. Janie Pawle II „W setną rocznicę urodzin” - plastyczny klasy I-IV, literacki klasy V-VIII

maj 2020

katecheci

 

Współpracujemy z: