KalendarzInformacje o pracy szkoły

Sekretariat czynny od 7.00 do 15.00

Preferowany kontakt telefoniczny lub e-mailowy:

e-mail: sp1chorzow@poczta.onet.pl

telefon: 32 2410- 362

Sprawy wymagające osobistego kontaktu,  ze względu na trwającą pandemię, załatwiane wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu i godziny wizyty.

Z poważaniem, Aleksandra Dąbroś

________________________________________________________________

Rozpoczynamy rekrutację do klas 7 dwujęzycznych

Rodzice, zainteresowani 15 marca spotkaniem informacyjnym na terenie szkoły, proszeni są
o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail sp1chorzow@poczta.onet.pl do  5.03. 2021 r.

Szczegóły rekrutacji w zakładce „Dla kandydata”

________________________________________________________________

Rodzice kandydatów do klasy I w roku szk. 2021/22 – spoza rejonu

Informacja o kandydatach spoza rejonu zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2021/22 zamieszczona jest na stronie internetowej szkoły w BIP.

Od 1 do 16 kwietnia 2021 roku rodzice kandydatów zakwalifikowanych proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia, w postaci pisemnego oświadczenia podpisanego przez oboje rodziców (druk potwierdzenia woli znajduje się na stronie internetowej szkoły, w zakładce KANDYDAT).

Potwierdzenie prosimy dostarczyć do szkoły lub przesłać na adres mailowy szkoły: sp1chorzow@poczta.onet.pl

Jeżeli formalności nie zostaną dopełnione, szkoła na wolne miejsca ogłosi nabór w rekrutacji uzupełniającej.

KalendarzWirtualna wycieczka 3a do fabryki czekolady firmy Wedel

12 kwietnia, w Dniu Czekolady wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do fabryki czekolady WEDEL.

Poznaliśmy etapy produkcji brązowej słodkości oraz osoby pracujące przy jej wytwarzaniu. To była „smaczna wycieczka”. Podczas lekcji poznaliśmy historię czekolady, obejrzeliśmy film o kakaowcu, rozwiązywaliśmy czekoladowe zadania tekstowe i tańczyliśmy do piosenki pt.: „Chocolate choco choco”.
Pod koniec zajęć, jako mistrzowie czekolady, każdy z nas przygotował z plasteliny własną czekoladkę.
Lekcje on-line w tym dniu były słodkie i czekoladowe.

Klasa 3a

KalendarzŚwiatowy Dzień Teatru w 3A

Światowy Dzień Teatru przypada na 27 marca.

My obchodziliśmy go 26 marca podczas zajęć zdalnych. W tym dniu rozwiązywaliśmy matematyczne, teatralne łamigłówki oraz oglądaliśmy film edukacyjny o zawodach osób pracujących w teatrze. Po projekcji filmu z rodzajami i instrukcją wykonania lalek teatralnych z ochotą wykonaliśmy kukiełki. Wyszły nam pięknie. Pod koniec zajęć obejrzeliśmy przedstawienie teatralne on-line pt.: ”Gdzie jest Pinokio?”.

Klasa 3a

KalendarzKonkurs „Symbole wielkanocne”

Cały Wielki Post trwał konkurs z religii, w ramach którego należało wykonać dowolną techniką symbol wielkanocny. Wpłynęło ponad 30 pięknych, oryginalnych, zrobionych z przeróżnych materiałów baranków, zająców, paschałów i innych symboli.

W galerii prezentujemy zdjęcia, chociaż nie oddają one w pełni piękna prac konkursowych. Wyróżniono (choć wybór był bardzo bardzo trudny) 10 prac, które cechuje wyjątkowość, pracochłonność i oryginalność.

Wyróżnione prace:

Daria Kawa 2a
Judyta Nowok 4b
Oliwia Skucha 1a
Amelia Lewandowska 1b
Mirosława Dziamska 4b
Oliwia Fiedor 4b
Laura Mośko 4b
Karolina Chachulska 1b
Antonina Kowalska 2a
Piotr Czaja 6d

Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za udział!!!

Nagrody oraz prace będzie można odebrać, kiedy wrócimy do pracy w szkole.

Tatiana Kwiatkowska (katecheta)