KalendarzWyjście do apteki Ziko

Moździerz, pistel, stopa słonia to pojęcia już dobrze znane uczestnikom wycieczki do apteki Ziko. Podczas zwiedzania tego miejsca świetliczaki dowiedziały się, jak powstają leki oraz na czym polega praca farmaceuty.

KalendarzWieczór filmowy „Sposób na jesienną nudę”

KalendarzWspółpraca z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu

W dniu 17 października w Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyło się spotkanie inicjujące współpracę pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Chorzowie a uczelnią. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym podpisaniem porozumienia o współpracy. Tym samym Szkoła weszła do grona Partnerów Biznesowych Wydziału.

KalendarzZaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

25 października  odbyło się zaprzysiężenie zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zebrali się na nim przedstawiciele wszystkich klas, Dyrekcja i Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.  Najpierw podsumowaliśmy wyniki głosowania na kandydatów do SU, wybrane przez nas osoby to:
-Przewodniczący SU - Jakub Locher kl. 8a;
-Z-ca Przewodniczącego SU - Maja Majewska kl. 7d;
- Sekretarz SU - Mateusz Witas kl. 7b.

Nowo wybrany Zarząd Samorządu Uczniowskiego uroczyście ślubował, że będzie godnie reprezentował szkołę i działał w imieniu wszystkich uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im wielu sukcesów w organizowaniu szkolnego życia.